RHEINMETALL İSMİ AÇIKLANMAYAN İKİ ÜLKEDEN SİPARİŞ ALDI

Şirketin 25 Temmuz'da ilan ettiği üzere, ismi açıklanmayan iki ülkenin hava kuvvetleri için hava savunma sistemleri ve ilgili hizmetler için Rheinmetall yeni siparişler aldı. İki siparişin toplam değeri 256 milyon dolar. Teslimat 2021 yılına kadar sürecek.

Müşterilerden biri, kritik tesisleri ve altyapıyı kısa mesafeli tehditlerden korumak için tasarlanmış üçüncü nesil Skyguard 3 hava savunma sisteminden 2 adet sipariş verdi. Her sistem bir Skyguard 3 savunma sistemi ve iki adet 35mm Oerlikon çift barrel GDF009 otomatik toplardan oluşuyor.

İkinci ülke hali hazırda bir müşteri, şimdi envanterine 35 mm Skyguard 1 savunma sistemi eklemeyi seçti. Sipariş aynı zamanda 35 mm mühimmat, atış simülatörleri ve ilgili test ekipmanlarının yanı sıra yer eğitimi de içermektedir.

Yorumlar:
Bazı raporlar Suudi Arabistan'ın Skyguard atış kontrol sistemleri ile birlikte 128 adet 35 mm Oerlikon-Contraves çift barrel silahı bulunduğunu belirtiyor. Dolayısıyla, yukarıda belirtilen ikinci ülke muhtemelen Suudi Arabistan olabilir.

 Kaynaklar: